Informacje

  Developer:
  Airem, Polska (jednoosobowe studio)

  Data założenia:
  2009

  Strona WWW:
  www.airem.pl

  Kontakt:
  office@airem.pl

  Social:
  https://facebook.com/rapgamepl
  https://facebook.com/airempl
  https://youtube.com/TheAirem

  Gry:
  Play with me (Press-kit)
  Airhack
  Rap Tycoon (Facebook)

Opis

  Rap Tycoon to przede wszystkim produkcja ze sporą dawką humoru. Akcja rozpoczyna się w latach 80-tych ubiegłego wieku. Gracz wciela się w rapera, który w wynajętym mieszkaniu zakłada swoje pierwsze studio muzyczne. Naszym zadaniem jest wybicie się z undergroundu i zagoszczenie na dobre w mainstreamie, otwierając przy okazji własną wytwórnię czy tworząc najlepszą markę odzieżową. Beefy, pościgi, hajs, zielone liście, strzelaniny, wojny gangów czy może łagodniejsza droga do sukcesu? To jaką drogę dotarcia na szczyt wybierze gracz zależeć będzie tylko wyłącznie od niego. Początkowo budżet gracza jest ograniczony, więc trzeba decydować jakiemu aspektowi produkcji poświęcimy więcej uwagi kosztem pozostałych elementów.

  Nasze muzyczne dzieła są oceniane przez prasę branżową, co wpływa na wyniki sprzedaży. Gusta słuchaczy z każdym rokiem są coraz bardziej wygórowane, więc musimy cały czas tworzyć coraz to nowsze rzeczy i korzystać z jak najlepszego sprzętu. Wraz ze wzrostem poziomu skomplikowania naszych projektów muzycznych, będziemy zmuszeni do zatrudniania kolejnych pracowników oraz do zmiany naszego pomieszczenia na większe.

  W tle rozgrywają się prawdziwe wydarzenia hip-hopowe, a zatem jeśli historia gracza potoczy się dobrze, będzie on mógł nagrać feata np. z Tupakiem zanim ten zginie w 1996 roku lub rozpocząć z nim beef, przez co może zmienić bieg wydarzeń. Dodatkowo gracze będą mogli zapoznać się z historią hip-hopu zagranicznego, ale także polskiego. W grze natrafimy m.in. na elementy odnoszące się do legend rapu. Dopełniać wszystkiego będą utwory rapowe różnych artystów, które będą leciały w tle.

Wideo

  Chwilowo brak :(

Obrazki

Napisali o projekcie

  Lista serwisów które napisały/wspomniały o projekcie Rap Tycoon:

  Glamrap
  Rapnews
  Hip-hop.pl
  Hip Hop Nigdy Stop
  Skrr
  FollowRap
  Konsument rapu
  Antyradio
  Polskie Radio

Patronat / Współpraca

Jeśli chcesz dołączyć napisz do mnie na e-mail lub znajdź mnie na fejsbuku. Będzie fajnie.

Raperzy (potwierdzone info)

Jeśli rapujesz i chcesz dołączyć napisz do mnie na e-mail lub znajdź mnie na fejsbuku. Będzie naprawdę fajnie.
  Fazi
  Flint
  Guova
  Hurragun
  K2
  Komil
  Kukon
  MC Silk
  Mikser
  Oxon
  Pawbeats
  Projekt Nasłuch
  Spinache
  Zeus

  ...i wielu innych mniej znanych ale obiecujących raperów, lista wciąż jest otwarta, a o nie których ksywkach nie mogę wspomnieć ;).

Pytania

  Na jakich platformach będzie dostępna gra?
  Na początek Windows, Linux i MacOS. Jeśli projekt będzie popularny gra pojawi się na konsole (Np. Nintendo Switch, Xbox) i mobilne urządzenie (Android, iOS).

  Czy mi pójdzie?
  Pójdzie. Minimalne wymagania:

  Procesor: Intel Core 2 Duo 1,66 GHz, Pamięć: 1 GB RAM, karta graficzna: Radeon HD 7500G/Intel HD Graphics 3000, miejsce na dysku: 100-500 MB dostępnej przestrzeni.

  Czy potrzebujesz testerów?
  Na chwilę obecną nie, później zobaczymy. Należy jednak pamiętać, że to nie jest gra multiplayer z otwartym światem, tylko single player.

  Czy pojawi się multiplayer?
  Jeśli projekt będzie popularny (miał społeczność), to pojawi się. W przypadku mniejszego zainteresowania może pojawi się do 4 graczy.

  Czy w grze pojawią się prawdziwe ksywki raperów oraz sami raperzy?
  Niektórzy się pojawią. Ze względu na brak możliwości wykorzystania wizerunku/ksywek niektórych raperów, pojawi się w grze edytor gdzie będzie można zmienić nazwę rapera, statystki oraz wygląd.

  Czy będę mógł "dilować"?
  Tak.

  Czy w grze będzie więzienie?
  Niestety, Tak.

  Czy będę mógł stworzyć swoją postać?
  Tak. Postacie są w 100% konfigurowalne, dodatkowo do gry będzie dołączony edytor, który pozwoli edytować inne elementy w grze (Np. innych raperów)

  W czym jest stworzona gra?
  Gra jest tworzona w JavaScript od podstaw, bez programów typu Game Maker czy Unity.

  Czy w grze będzie fabuła lub cel?
  W grze będziemy rywalizować z innymi raperami (botami) w rankingu. Naszym cele będzie zajęcie 1 miejsca. Dodatkowo prawdopodobnie pojawi się fabuła w grze. Oba cele nie muszą zostać z realizowane, a po zrealizowaniu będzie można grać dalej.

  Ile osób tworzy grę?
  Grę tworzę sam :)

  Co będziesz robił w sylwestra?
  Będę grał w grę Tomb... Rap Tycoon